Германският първенец Байерн (Мюнхен) си гарантира участие в 1/8-финалите на Шампионската лига, след

...

Байерн на 1/8-финал

Германският отличник Байерн (Мюнхен) си подсигурява присъединяване в 1/8-финалите на Шампионската лига, откакто завоюва с 2:1 в семейството си на Галатасарай от 4-ия кръг на група А на шампионата.

Хари Кейн (80’, 86’) означи и двете попадения за баварците, а за гостите прецизен беше Седрик Бакамбю (90+3’).

Заключителните минути се оказаха най-интересни. В 80-ата Йошуа Кимих центрира съвършено от фал, а Кейн с глава прати топката в противниковата мрежа.

Страничният арбитър подвигна флага си за засада, само че след намесата на ВАР голът беше приет за 1:0. Само шест минути по-късно отлична композиция между Томас Мюлер, Матис Тел и Кейн доведе до второ попадение на англичанина.

В началото на добавеното време Мюлер изпусна златна опция да се разпише. Малко след това Серджо Оливейра направи превъзходен прехвърлящ пас към Бакамбю, който със своя шут вкара почетния гол за „ Джим Бом “.
Източник: lupa.bg